W sobotę, 30 września 2017 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrano zawody w Biegach Przełajowych o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka oraz Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce.
Na starcie pojawiło się ponad 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Jabłonka, którzy rywalizowali w biegach indywidualnych. Wyniki osiągnięte przez uczniów poszczególnych szkół były przeliczane na punkty, następnie sumowane. Na ich podstawie ustalono klasyfikacje drużynowe.
Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Puchary oraz medale wręczyli Wójt Gminy Jabłonka - Antoni Karlak, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – Maria Staszkiewicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Opieki Społecznej - Grażyna Karlak oraz Sędzia Główny zawodów - Janusz Kasprzak.
Zdjęcia: Jakub Wojtyczek
Wyniki klasyfikacji indywidualnej: ( miejsca 1-3 )
Kat. OPEN mężczyźni
1. Piotr Kidoń
2. Krzysztof Szklarz
Kat. Gimnazjada dziewcząt – rocznik 2002
1. Joanna Kidoń – Lipnica Mała
2. Julia Ślamczyk – Lipnica Mała
3. Jessica Górka – Lipnica Mała
Kat. Gimnazjada chłopców – rocznik 2002
1. Wojciech Galik – SP Nr 1 Jabłonka
2. Mateusz Kasprzak – SP Nr 2 Podwilk
3. Michał Janowiak – Lipnica Mała
Kat. Gimnazjada dziewcząt – rocznik 2003
1. Anna Zborek – SP Nr 1 Jabłonka
2. Magda Brauner – SP Nr 2 Podwilk
3. Martyna Gwiżdż – Lipnica Mała
Kat. Gimnazjada chłopców – rocznik 2003
1. Kamil Stasiak - SP Nr 2 Podwilk
2. Michał Kula – SP Nr 1 Jabłonka
3. Hubert Ferenc – Lipnica Mała
Kat. Igrzyska dziewcząt – rocznik 2004
1. Aleksandra Galik – SP Nr 1 Jabłonka
2. Wiktoria Kuszta – SP Nr 3 Zubrzyca Górna
3. Paulina Możdżeń – SP Nr 1 Podwilk
Kat. Igrzyska chłopców – rocznik 2004
1. Mariusz Morzyniec – SP Nr 1 Jabłonka
2. Patryk Kowalczyk – SP Nr 1 Podwilk
3. Filip Reif – SP Nr 3 Zubrzyca Górna
Kat. Igrzyska dziewcząt – rocznik 2005
1. Klaudia Turwoń – SP Nr 1 Podwilk
2. Karolina Bryja – SP Nr 2 Podwilk
3. Izabela Kubacka – SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska chłopców – rocznik 2005
1. Mateusz Sarniak - Podwilk
2. Dominik Węgrzyn – SP Zubrzyca Dolna
3. Dawid Stasiak – SP Nr 2 Podwilk
Kat. Igrzyska dziewcząt – rocznik 2006
1. Karolina Kowalczyk – SP Nr 1 Podwilk
2. Ewa Plaszczak – SP Nr 1 Jabłonka
3. Alicja Kidoń – SP Nr 3 Lipnica Mała
Kat. Igrzyska chłopców – rocznik 2006
1. Dawid Matonóg – SP Nr 1 Jabłonka
2. Oskar Pilarczyk – SP Nr 2 Lipnica Mała
3. Emanuel Janowiak – SP Chyżne
Kat. Igrzyska dziewcząt – rocznik 2007 i młodsze
1. Amelia Pieróg – SP Nr 1 Jabłonka
2. Karolina Czerwień – SP Nr 1 Jabłonka
3. Weronika Kubacka – SP Zubrzyca Dolna
Kat. Igrzyska chłopców – rocznik 2007 i młodsi
1. Maks Pakosz – SP Nr 2 Lipnica Mała
2. Roch Adamczyk – SP Nr 3 Lipnica Mała
3. Wojciech Chełminiak – SP Zubrzyca Dolna
3. Marcin Kubacki – SP Nr 1 Lipnica Mała
Wyniki klasyfikacji drużynowej: ( miejsca 1-3 )
Igrzyska dziewcząt:
1. SP Nr 1 Jabłonka
2. SP Nr 1 Podwilk
3. SP Zubrzyca Dolna
Igrzyska chłopców:
1. SP Zubrzyca Dolna
2. SP Nr 1 Podwilk
3. SP Nr 3 Zubrzyca Górna
Gimnazjada dziewcząt:
1. Lipnica Mała
2. Jabłonka
3. Zubrzyca Dolna
Gimnazjada chłopców:
1. Lipnica Mała
2. Jabłonka
3. Podwilk
Gratulujemy !