sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Chyżnem

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Chyżnem

W dniu 5 października 2016 r. odbyło się otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Chyżnem. Uroczystość rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym w Chyżnem, którą odprawił O. Andrzej Mikołajczyk- proboszcz parafii pw. Św. Anny w Chyżnem.

Przecięcia wstęgi otwierającej boisko sportowe dokonali: Pan Antoni Karlak - Wójt Gminy Jabłonka, Pani Wilma Zubrzycka – z-ca przewodniczącego Rady Gminy Jabłonka, Pani Beata Cholewa - Przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty, O. Andrzej Mikołajczyk - proboszcz parafii pw. Św. Anny w Chyżnem, Pani Beata Urban - dyrektor Zespołu Szkół w Chyżnem, Pan Jan Budziński - sołtys wsi Chyżne, Pan Piotr Stopiak – radny wsi Chyżne, Pani Małgorzata Wójcik - przewodnicząca Rady Rodziców, Natalia Sobczak i Kacper Moczoł - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Następnie O. Andrzej Mikołajczyk dokonał poświęcenia obiektu.

Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Po przywitaniu licznie przybyłych gości Dyrektor Zespołu Szkół w Chyżnem wraz z przedstawicielami nauczycieli, rodziców i uczniów złożyła podziękowania na ręce Wójta Gminy Jabłonka wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole. Następnie zabrał głos Pan Antoni Karlak- Wójt Gminy Jabłonka oraz inni goście.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Chyżnem. Uczniowie z klas starszych zaprezentowali pokazy sportowe z piłki ręcznej, siatkówki i piłki nożnej, a dziewczynki z klas młodszych piękny układ taneczny.

Uroczystość zakończyła się podzieleniem okolicznościowego tortu w kształcie boiska sportowego i zaproszeniem wszystkich na poczęstunek.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Chyżnem