sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Witamy na stronie Gminy Jabłonka

#Zostań w domu bo #Liczy się każdy - Spis Próbny w Gminie Jabłonka

spis probnyOd 1 kwietnia mieszkańcy gminy Jabłonka biorą udział w obowiązkowym spisie próbnym przed zaplanowanym na 2021 r. Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności. Poprzez udział w spisie mieszkańcy zyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w gminie Jabłonka. Dzieje się tak, bo zbierane w spisie dane dotyczące lokalnej społeczności wykorzystywane będą do prowadzenia skutecznych polityk rozwoju ważnych dla wspólnoty, a obejmujących tak istotne obszary życia, jak edukacja, praca czy opieka zdrowotna.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy Jabłonka spis próbny jest realizowany w szczególnej formie – poprzez samospis internetowy. Oznacza to, że każdy mieszkaniec gminy dokonuje spisu we własnym domu, na własnym komputerze, tablecie lub telefonie mającym połączenie z Internetem. Główny Urząd Statystyczny przygotował aplikację internetową, która służy do zbierania danych w ramach spisu próbnego. Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej https://spis.gov.pl W wyjątkowych przypadkach może do Państwa zadzwonić rachmistrz, aby przeprowadzić spis telefonicznie.

Wszystkie przekazywane w spisie próbnym dane są objęte tajemnicą statystyczną – są należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie, Wójt Gminy Jabłonka, pracownicy Wojewódzkiego Biura Spisowego oraz Gminnego Biura Spisowego proszą wszystkich mieszkańców gminy Jabłonka o solidarność, zaangażowanie i udział w spisie próbnym oraz zachęcają do włączenia się w upowszechnianie informacji o spisie, bo liczy się każdy!

Informacje dotyczące spisu próbnego można uzyskać dzwoniąc na infolinię pod numerem 22 279 99 99, kontaktując się z Wojewódzkim Biurem Spisowym w Urzędzie Statystycznym w Krakowie pod numerem telefonu 12 420 20 50, 538 81 34 71 lub z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także kontaktując się z pracownikami Gminnego Biura Spisowego w Urzędzie Gminy Jabłonka: 18 261 11 60, 18 261 11 28, 18 261 11 46, 18 261 11 39, 18 261 11 32, 18 261 11 45

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Urzędu Gminy w Jabłonce, gdzie zamieszczane są bieżące informacje na temat spisu próbnego  - link do strony Urzędu Gminy Jabłonka