sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Turniej Piłki Nożnej o „Horickou trubicku”

Turniej Piłki Nożnej o „Horickou trubicku”

W dniach od 19 do 21 czerwca 2015 roku drużyna młodzików (rocznik 2002)  reprezentująca Gminę Jabłonka brała udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o „Horickou trubicku” w Partnerskim Mieście Horice w Republice Czeskiej.

W bardzo mocno obsadzonym turnieju uczestniczyło 14 drużyn z Polski (Jabłonka, Strzegom), Czech i Słowacji (Trstena). W pierwszym dniu zespoły rywalizowały w dwóch grupach. Nasz zespół nie zdołał awansować do fazy finałowej turnieju, pozostała nam więc walka o miejsca 9-14. W drugim dniu turnieju nasz zespół pokonał drużynę z Trsteny oraz Strzegomia co oznaczało, że w turnieju zajęliśmy 11 miejsce. Nasi zawodnicy mieli okazję zagrać z bardzo mocnymi drużynami występującymi w czeskiej krajowej lidze młodzików, które stanowią zaplecze seniorskich drużyn ligowych ( Dukla Praga, FK Baumit Jablonec).

Zespół wystąpił w składzie: Galik Wojciech, Kasprzak Kacper, Olesiński Sebastian, Machaj Patryk, Zborek Jakub, Paniak Wojciech, Kula Michał, Bąk Grzegorz, Bełciak Mateusz, Kasprzak Mateusz, Kapuściak Hubert, Sarniak Łukasz. Trenerzy: Janusz Kasprzak oraz Zbigniew Suwada.