sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Rozgrywki Deichamnn Minimistrzostwa 2018 za nami!

Deichmann 2018 29 czerwca do rywalizacji przystąpili zawodnicy kategorii U9. Po kilku godzinach zaciętej walki wyklarowała się najlepsza czwórka turnieju, która między sobą rozstrzygnęła losy wyjazdu na ogólnopolski turniej finałowy. Ostatecznie najlepsza okazała się reprezentacja Francji ( Nowy Targ ), wysoko pokonując w finale zespół Egiptu ( Zakopane ). Trzecie miejsce wywalczył po bardzo ciekawym meczu zespół Peru ( Jabłonka ). Czwarte miejsce zajęła ekipa Austrii ( Jordanów ).

Po zakończeniu sobotnich zmagań odbyła się uroczysta dekoracja. Nagrody dla młodych piłkarzy i ich trenerów wręczył Wójt Gminy Jabłonka Pan Antoni Karlak, Przewodniczący Rady Gminy Pan Eugeniusz Moniak, Prezes Orawy Jabłonka Pan Ryszard Piętka.

Niedziela była ostatnim dniem zmagań w turnieju, w kategorii U11 zwyciężył narodowy zespół Finlandii ( Ludźmierz ), który po zaciętym meczu finałowym pokonał Argentynę ( Nowy Targ ) i tym samym uzyskał bilet do dalszej fazy. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła ekipa Brazylii ( Rabka Zdrój ), zaś na czwartym Peru ( Jabłonka ).
Po krótkim podsumowaniu przystąpiono do uroczystej dekoracji, nagrody wręczyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Jabłonce, Orawy Jabłonka oraz organizatora rozgrywek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezwykle udanego turnieju. To były dwa bardzo intensywne miesiące, wypełnione sportem, który powinien być obecny w życiu każdego z nas.

foto. Jakub Wojtyczek

Galeria - UG