Sukces młodego lekkoatlety z Orawy

galikthWojciech Galik absolwent gimnazjum z Jabłonki reprezentujący klub MKS Rabka-Zdrój brał udział w Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18 w Lekkiej Atletyce w skoku w dal oraz trójskoku. Mistrzostwa zwane Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w której wzięło udział około 1000 dziewcząt i chłopców odbyły się na Stadionie Śląskim w dniach 27-29 lipca 2018 roku.

W trójskoku Wojtek przebrnął eliminacje i dostał się do finału A w którym znalazło się 12 najlepszych zawodników zajmując w nim 8 miejsce w Polsce. Trzeba zaznaczyć, że Wojtek był rocznikowo młodszy od 9 konkurentów i w następnym roku ma szanse walczyć o medale. Oczywiście będzie to uzależnione od rozwijania talentu i ciężkiego treningu. Startował też w drugiej dyscyplinie w skoku w dal zajmując 16 miejsce.

Wszystkie dzieci i młodzież zachęcamy do uprawiania lekkiej atletyki. Potrzeba trochę talentu i ciężkiej pracy i można wziąć udział w Mistrzostwach Polski. Wojtkowi starczyło osiem miesięcy treningu….Orawa ma talenty! W imieniu samorządu życzymy wielu sukcesów.