Cała Polska żółtą strefą. Nowe obostrzenia

Od 10 października w całej Polsce obowiązywać będzie strefa żółta. Premier Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili w czwartek 8 października aktualne zestawienie powiatów. W żółtych i czerwonych strefach obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia

Powiat nowotarski nadal pozostaje w strefie czerwonej.

Premier poinformował, iż od 10 października cały kraj stanie się strefą żółtą!

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6.00-22.00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańca.

Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w strefie czerwonej, ale również w żółtej. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Zakrywanie ust i nosa m.in. w lasach, parkach i na plażach nie będzie wymagane.

Restrykcje dotyczą także ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i w zgromadzeniach: w strefie czerwonej do 50, w żółtej do 75, w pozostałej części kraju do 160 osób.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku, a także przestrzeganie panujących obostrzeń.