sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

#szczepimy się - gov.pl +++ Informacja Orawskiego Centrum Zdrowia dotycząca szczepień - czytaj więcej... +++ Pilny komunikat! Prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie. +++ Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów (kliknij) Pilny Komunikat! +++ Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wody - czytaj więcej...

Cała Polska strefą czerwoną. Nowe obostrzenia.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili w piątek 23 października nowe obostrzenia.

Premier poinformował, iż od 24 października cała Polska stanie się strefą czerwoną!

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń. Wszystkie szkoły podstawowe od 4. do 8. klasy przechodzą na naukę zdalną, młodsze dzieci nadal uczą się stacjonarnie. W godz. od 8:00 do 16:00 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego. Wszystkie obiekty gastronomiczne jak bary i restauracje będą zamknięte dla klientów, ale będą mogły prowadzić działalność na wynos i z dowozem. Zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób. Wyjątkiem są ci, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych. Seniorzy powyżej 70. roku życia nie powinni się przemieszać i wychodzić z domu - z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych. Zawieszona zostaje również działalności sanatoriów (z możliwością dokończenia obecnych turnusów rozpoczętych przed 26 października) 

Ponadto w całym kraju będą obowiązywały obostrzenia wprowadzone już wcześniej w czerwonej strefie.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku, a także przestrzeganie panujących obostrzeń.

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia