sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Projekt edukacyjny "Wielkopolska - Orawa"

DSC 1031th28 oraz 29 maja 2019 r. Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce gościło panią dyrektor Małgorzatę Nawrocką, nauczycieli, fotografa oraz przedszkolaki z „Baśniowego Zamku” w Poznaniu w ramach projektu edukacyjnego „Wielkopolska-Orawa”.

We wtorek dzieci spotkały się w przedszkolu w Jabłonce, gdzie podczas wspólnych zabaw integracyjnych miały możliwość zapoznania się ze sobą. Razem z naszymi dziećmi z grup przedszkolnych „Groszki”, „Stokrotki”, „”Słoneczka” wykonały prace plastyczne dotyczące naszego regionu różnymi technikami: malowały na szkle herb Jabłonki, wykonały kolażem portret Orawianki i Orawianina na bristolu oraz w formacie 3D z papieru zrobiły Babią Górę.

W środę w Centrum Kultury Górnej Orawy o godz. 10.30 nastąpiło podsumowanie projektu w formie finałowego koncertu, na którym miło było nam gościć panią Beatę Cholewę wizytatora Kuratorium Oświaty oraz panią Marię Staszkiewicz dyrektora Centrum Usług Wspólnych. Dzieci z Poznania zaprezentowały na scenie tradycyjne poznańskie tańce i zabawy, z kolei dzieci z Jabłonki wyrecytowały i powiedziały „godki” twórców orawskich. Wspólnie zaprezentowali taniec „Pstro kotecka, pstro”. Na zakończenie pani Teresa Wójciak-Trybuła dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Jabłonce serdecznie podziękowała przedszkolakom, nauczycielom oraz szczególnie pani Małgorzacie Nawrockiej dyrektorowi przedszkola, a zarazem inicjatorce tego wspaniałego projektu. Pani dyrektor z Poznania zaprosiła przedszkolaki wraz z opiekunami do Poznania celem kontynuacji współpracy.