sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Choinka i Światełko Betlejemskie 2019

DSC 0906th

20 grudnia 2019 r. dzieci z przedszkola w Jabłonce, w obecności Wójta Gminy oraz pracowników urzędu uroczyście zapaliły Choinkę Bożonarodzeniową. Dzieci odśpiewały kolędy i pastorałki. Na dzieci czekał słodki poczęstunek. Choinkę w tym roku przekazał Pan Ignacy Machaj z rodziną z Jabłonki.

 

 

 

 

DSC 0984thNastępnie na sali obrad Urzędu Gminy nastąpiło przekazanie przez harcerzy z terenu Jabłonki Światełka Betlejemskiego.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. 11 grudnia polscy harcerze odebrali Światło od słowackich skautów w Kościele Świętego Józefa w miejscowości Svit pod Popradem. 15 grudnia przedstawiciele orawskich drużyn harcerskich odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju podczas uroczystego apelu i Mszy św. na Wzgórzu Wawelskim. Tak Betlejemskie Światło Pokoju trafiło na Orawę i tu również zostało przekazane Wójtowi Gminy Jabłonka Panu Antoniemu Karlakowi przez przedstawicieli harcerzy z 1 Orawskiej Drużyny Harcerskiej "Limba" i wędrowników z 1 Orawskiej Drużyny Wędrowniczej ,,Wataha". Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światełka Pokoju jest ,, Światło, które daje moc". Zuchy, harcerze oraz wędrownicy zaniosą w najbliższych dniach światełko również do kościołów w swoich parafiach.