sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Uwaga!! Konkurs!!

licze sie dla jablonki miniUrząd Statystyczny w Krakowie organizuje Konkurs „LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI”. Jego głównym celem jest promocja spisu próbnego, który odbędzie się w gminie Jabłonka w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r.,
a także edukacja uczniów z zakresu statystyki publicznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Jabłonka oraz uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych, którzy mieszkają na terenie Gminy Jabłonka.

Uczniowie będą rywalizowali w 3 grupach wiekowych:

  • Grupa I: uczniowie szkół podstawowych, klasy 1–3,
  • Grupa II: uczniowie szkół podstawowych, klasy 4–8,
  • Grupa III: uczniowie szkół ponadpodstawowych (z wykluczeniem szkół dla dorosłych).

Udział w Konkursie polega na przygotowaniu pracy z wykorzystaniem danych statystycznych, opisujących dowolnie wybrane zagadnienie dotyczące Gminy Jabłonka, w jednej z dwóch kategorii:

  • Kategoria I: rysunek, plakat, komiks (wykonane ręcznie lub z użyciem narzędzi komputerowych),
  • Kategoria II: esej, raport, opowiadanie.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i załącznikami.

Prace uczniów należy przesyłać do 20 kwietnia 2020 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości wpisując Konkurs „LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI”.

Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (którego wzór określa Załącznik nr 1), a także oświadczenia oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku w celach związanych z Konkursem (których wzór określa Załącznik nr 2).

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników Konkursu, a także w związku z zamknięciem placówek oświatowych:

  • Prosimy o wysyłanie zdjęć lub skanów prac wykonanych ręcznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • Prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów wypełnionego Załącznika nr 1 oraz Załącznika nr 2 za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20.04.2020 r.

Zachęcamy nauczycieli do przekazania uczniom informacji o Konkursie w formie pracy domowej, za którą uczniowie otrzymają ocenę.

Wyniki Konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Krakowie https://krakow.stat.gov.pl/spis-probny/konkurs/ w dniu 23.04.2020 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Zostaną one przekazane do szkół laureatów po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

W zakładce https://krakow.stat.gov.pl/spis-probny/materialy-edukacyjne/ została umieszczona prezentacja dotycząca sytuacji demograficzno-społecznej Gminy Jabłonka, która może być pomocna dla uczniów podczas przygotowywania prac konkursowych.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju ustalenia odnośnie Konkursu i podane terminy mogą ulec zmianie. Wszystkie aktualności będą umieszczane na stronie internetowej https://krakow.stat.gov.pl/spis-probny/konkurs/.

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 695 255 538.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie wszystkie osoby, które chcą zmierzyć się ze statystyką!

Liczymy się dla Polski! LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI!

 

Regulamin_Konkursu Liczę się dla Jabłonki

Załącznik nr 1 Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 2 Oświadczenie oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku