sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Powszechny Spis Rolny 2020 - Samospis

spis logo rolny 2020Zachęcamy wszystkich rolników do wypełnienia obowiązku związanego ze Spisem rolnym poprzez SAMOSPIS. Wszystkim rolnikom, którzy już wypełnili swój obowiązek bardzo dziękujemy.

Obecnie już niemal każdy z nas dysponuje sprzętem komputerowym oraz dostępem do internetu. Pozwala to na sprawne przekazanie wymaganych danych o swoim gospodarstwie rolnym poprzez samospis, a w dobie stanu epidemii jest z pewnością bezpiecznym rozwiązaniem.

Stanowisko do samospisu jest dostępne również w Urzędzie Gminy.

W przypadku, gdy z jakiegoś powodu pojawią się trudności w uzupełnianiu danych istnieje możliwość skontaktowania się z infolinią spisową - tel. 22 279 99 99. Jeśli jednak z jakichś powodów nie uda się skutecznie zakończyć samospisu – w dalszym ciągu istnieje możliwość spisania danych przez rachmistrza spisowego.

Od 9 listopada br. wprowadzono ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu - skrócono czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni. Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br.