sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Deichmann Minimistrzostwa 2020

Galeria zdjęć z zawodów Deichmann Minimistrzostwa 2020Kolejna edycja rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa, których Gmina Jabłonka jest gospodarzem dobiegła końca. Turniej w tym roku wyjątkowo nie rozpoczął się w kwietniu, sytuacja w kraju wymusiła jego przeniesienie na drugą połowę roku, jednak co najważniejsze, udało się go bezpiecznie przeprowadzić i wyłonić najlepsze zespoły oraz zawodników.

Kategoria U9

Do gry przystąpiło 14 drużyn z Jabłonki, Jordanowa, Tokarni, Zakopanego, Nowego Targu, Skawy, Rabki oraz Niedzicy. Przez dwa miesiące każda drużyna rozegrała po 12 spotkań ligowych + kilka spotkań towarzyskich. Po rundzie ligowej bezkonkurencyjna okazała się drużyna Włoch (Master Kids), która wyprzedziła Nigerię (Młoda Orawa Jabłonka). Ostatecznie obie te drużyny spotkały się w wielkim finale, w której to Włosi okazali się bezkonkurencyjni i po raz pierwszy w historii wznieśli Puchar w roli zwycięzców.

Klasyfikacja:
1. Włochy (Master Kids)
2. Nigeria (Młoda Orawa Jabłonka)
3. Francja (KS Zakopane)
4. Senegal (KS Niedzica)

Najlepsi zawodnicy:
MVP – Milena Buroń – Nigeria
Król Strzelców – Maksymilian Łazarz (Włochy)
Najlepszy bramkarz – Zbigniew Pawlik (Francja)

Kategoria U11

Od 7:30 drużyny rozpoczęły fazę finałową, do której przystąpiło 16 drużyn. W rundzie poprzedzającej finały każda drużyna zagrała 14 spotkań ligowych + kilka towarzyskich. W przeciągu dwóch miesięcy drużyny Hiszpanii oraz Francji przegrały jedynie po 1 spotkaniu i to między sobą. Szykowaliśmy się na wielkie emocje w rundzie finałowej. Francja, która gromiła wszystkie drużyny w rundzie finałowej musiała uznać wyższość Hiszpanii w Wielkim Finale. Niesamowite emocje godne finału.

Klasyfikacja:
1. Hiszpania (KS Zakopane)
2. Francja (NKP Podhale Nowy Targ)
3. Belgia (Master Kids)
4. Niemcy (KS Niedzica)

Najlepsi zawodnicy:
MVP - Kacper Palider (Hiszpania)
Król strzelców - Jakub Rzeszótko (Belgia)
Najlepszy Bramkarz - Oliwier Dziekan (Francja)

Kategoria U7

W tegorocznych rozgrywkach wystąpiło 5 drużyn, które w niemalże każdy weekend rozgrywały po 3-4 spotkania. Mnóstwo świetnej zabawy, bramek, uśmiechu i radości, czyli to co w piłce nożnej jest najpiękniejsze. W tej kategorii nie prowadziliśmy klasyfikacji, każda drużyna otrzymała Puchar.

Kategoria U13

Ostatnim akcentem tegorocznych rozgrywek były finały kategorii U13 w których wystąpiło 10 drużyn. Od samego początku nie brakowało zarówno emocji jak i bramek. Znakomitym podsumowaniem rozgrywek był wielki finał. Do wyłonienia najlepszego zespołu potrzebna była seria rzutów karnych.

Klasyfikacja:
1. Senegal (KS Niedzica)
2. Włochy (Didi Gol Rabka Zdrój)
3. Senegal (Młoda Orawa Jabłonka)
4. Anglia (Wiatr Ludźmierz)

MVP – Stanisław Fedor (Nigeria)
Najlepszy Strzelec – Rafał Borzęcki (Senegal)
Najlepszy Bramkarz – Bramkarz reprezentacji Włoch

fot. Łukasz Sowiński