sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Akcja-Segregacja

gra planszowaAKCJA – SEGREGACJA to tytuł gry edukacyjnej, która została wykonana na zlecenie Urzędu Gminy Jabłonka. Gra o tematyce ekologicznej powstała z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy.  Celem stworzenia gry jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci, ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłową segregację odpadów.

W dniu 16 grudnia 2020 r. Wójt Antoni Karlak przekazał dyrektor Centrum Usług Wspólnych Bernadecie Plaszczak gry edukacyjne, które następnie trafią do przedszkola w Jabłonce oraz oddziałów i punktów przedszkolnych na terenie naszej gminy.

Gra będzie pełnić funkcję edukacyjną, gdyż poprzez elementy zabawy dzieci zdobywają cenną wiedzę w zakresie ochrony przyrody i uczą się jak postępować ekologicznie na co dzień. Podczas gry przedszkolakom będzie towarzyszył niedźwiadek, którego dzieci znają z herbu Orawy. W przyjazny sposób zapozna z tematem segregacji odpadów i właściwym postępowaniem z odpadami. W trakcie gry uczestnicy przejdą trasę wśród charakterystycznych miejsc znajdujących się na terenie Gminy Jabłonka, takich jak Orawskie Centrum Kultury, park z fontanną przy Urzędzie Gminy, stadion sportowy w Jabłonce, skansen w Zubrzycy Górnej. W grze nie zabrakło również wyróżniającej się w naszym regionie Babiej Góry.

Dzieci, których edukacja zaczyna się od przedszkola, mają większą szansę na bardziej ekologiczne życie w swojej przyszłości. Mamy nadzieję, że przedszkolakom gra się spodoba i będą się dobrze bawić, a dzięki temu dostrzegą jak ważne jest dbanie o środowisko.

 

Gra do pobrania

Instrukcja do gry