Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

XI Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego w Jabłonce

XI Memorial w Pilce Recznej 2021 Mini

W dniach 11-13 listopada 2021 roku na hali sportowej w Jabłonce rozgrywany był XI Memoriał Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Wydarzenie poświęcone pamięci zmarłych nauczycieli : Zdzisława Galika, Józefa Machaja, Marka Madei,  którzy przez dekady kształtowali kolejne pokolenia orawskich dzieci oraz młodzieży zarażając ich pasją do sportu.

foto (czwartek): Jan Ciepliński

foto (sobota): Marcin Pieróg

Organizowany już po raz XI Memoriał był wielkim świętem piłki ręcznej. Na Orawę zjechały się zespoły m.in. z Grodkowa, Krakowa czy Zabrza. Dzień pierwszy to zmagania szczypiornistów z kategorii młodzik. Od samego początku nie brakowało zaciętej rywalizacji i wielu pięknych bramek. Najlepsi okazali się zawodnicy z Kadry Małopolski, którzy wygrali wszystkie spotkania. Za nimi uplasował się TSR Orawa Jabłonka, a miejsce na podium uzupełnił KUSY Kraków. Po zakończeniu zmagań odbyła się uroczysta dekoracja z udziałem Wójta Gminy Jabłonka Pana Antoniego Karlaka, który wraz z przedstawicielami rodzin zasłużonych nauczycieli wręczył puchary oraz medale dla najlepszych drużyn oraz zawodników.

13 listopada do gry przystąpili zawodnicy kategorii masters. Tutaj niespodzianki nie było, najlepsi okazali się szczypiorniści Hutnika Kraków, którzy w pokonanym polu zostawili zespoły z Jabłonki oraz Grodkowa. Na zakończenie Memoriału odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzone zostały zespoły, zawodnicy oraz osoby zaangażowane w organizację turnieju.