sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Warsztaty konsultacyjne

rdosRegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie podjęła prace nad sporządzaniem planu zadań ochronnych dla części obszaru ekologicznej sieci Natura 2000 Babia Góra PLB120011 położonej poza terenami Babiogórskiego Parku Narodowego.

W związku z powyższym chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić do udziału w pierwszych warsztatach konsultacyjnych, które odbędą się w dniu 21 listopada 2022 r. w godzinach 10:30 - 12:30 w ośrodku edukacyjnym Babiogórskiego Parku Narodowego z siedzibą w Zawoi (34-222 Zawoja 1403). Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu ZLW prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie lub mailowe - dane kontaktowe znajdują się na dole listu.

Pragniemy poinformować, że udział w spotkaniu jest bezpłatny, dobrowolny i nie wynikają z niego żadne zobowiązania prawne. Spotkanie ma formę konsultacji społecznych, podczas których można pozyskać informację na temat funkcjonowania danego obszaru Natura 2000, zapoznać się z projektowanymi zapisami planu zadań ochronnych i zgłosić do nich uwagi. Ponadto w wyniku spotkania zostanie utworzony Zespół Lokalnej Współpracy, który będzie uczestniczyć we wszystkich etapach sporządzania dokumentu planu zadań ochronnych.

W skład Zespołu wejdą zainteresowani przedstawiciele urzędów, instytucji i osób prywatnych, których działalność ma wpływ na ochronę ww. obszarów Natura 2000.

Jeżeli posiadają Państwo informację o osobach, które mogłyby być zainteresowane dołączeniem do Zespołu Lokalnej Współpracy, to bardzo prosimy o przekazanie nam o tym informacji.

Pragniemy dodać, że dokumentacja z pierwszych konsultacji i późniejszych spotkań będzie publikowana się pod adresem www: https://www.gov.pl/web/rdos-krakow/babia-gora.

Informujemy również, że koordynatorem opracowywania dokumentu Planu Zadań Ochronnych z ramienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie jest p. Agnieszka Pagacz - adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr tek: 12 619 81 46.