sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Małopolski wyścig górski zawita do Jabłonki!

MWG 2023Pierwszego czerwca wystartuje 61. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W tym roku międzynarodowy peleton kolarzy będzie wyjątkowo liczny. Do walki o zwycięstwo przystąpi 204 zawodników. Rywalizacja będzie więc stać na najwyższym, światowym poziomie. Współgospodarzem ostatniego etapu rozgrywanego 4 czerwca będzie Jabłonka. To właśnie w stolicy polskiej Orawy kolarze rozpoczną ostatni, decydujący dzień zmagań. Rozpoczęcie startu do trzeciego etapu wyścigu nastąpi w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku o godzinie 10:25.

„Może tym razem zwycięstwo wywalczy kolarz z Polski? Już od trzech lat czekamy na sukces naszego rodaka, w zeszłym roku nikogo z naszych nie było nawet na podium” – mówi Marek Kosicki, dyrektor Małopolskiego Wyścigu Górskiego i prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego. „Ale i teraz o pierwsze miejsce na podium łatwo nie będzie. Na liście startowej mamy 32 ekipy z 18 krajów i wszystkich kontynentów. Tak liczna reprezentacja kolarskich teamów to już zresztą tradycja naszego Wyścigu” – dodaje Marek Kosicki.

Organizowany od 1961 roku Małopolski Wyścig Górski jest drugim po Tour de Pologne polskim wyścigiem pod kątem prestiżu, trudności oraz rozpoznawalności. Zawody należą do klasyfikacji UCI. Wyścig może pochwalić się też wyróżnieniem, którego nie mają żadne inne sportowe zawody. To marka „made in Małopolska”, przyznawana szczególnie ciekawym wydarzeniom, podkreślająca ich miejsce pochodzenia, a także potwierdzająca ich renomę.

Kolarskie zmagania będzie można śledzić na stronie tourofmalopolska.eu.

Serdecznie zapraszamy!

Program (.pdf)

Lista (.pdf)