sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Lato uroczyście powitane!

Bieg do Sosliny 2024 2Takiego powitania lata w gminie Jabłonka jeszcze nie było. Po deszczowym, pochmurnym poranku, uczestników popołudniowej imprezy przywitała wymarzona pogoda na bieg. O godz. 17:00 na starcie „Biegu do Sośliny” stanęło kilkudziesięciu zawodników. Pokonanie ponad 4 km, malowniczej trasy nie przyniosło większych problemów. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie już po kilkunastu minutach. Z dobrym wynikiem bieg ukończyli wójt Stanisław Kasprzak i jego zastępca Monika Mastela.

Po sportowej rywalizacji impreza przeniosła się do parku, gdzie na początek zaprezentowała się „Orawska Szkoła Karate”. Działające na naszym terenie Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły na prawdziwą ucztę. Panie częstowały smakołykami orawskiej kuchni. Wszyscy chętnie się częstowali i chwalili umiejętności kulinarne orawskich gospodyń. Na czas imprezy w parku stanęły również stoiska orawskich twórców ludowych. Najmłodsi chętnie brali udział w warsztatach artystycznych. Dla dzieci prawdziwą atrakcją było również malowanie twarzy i tatuaże.

Na Powitaniu Lata nie mogło zabraknąć również muzycznych wrażeń, o które zadbali: Orawska Orkiestra Akordeonowa i Orkiestra Dęta OSP w Jabłonce. Klimatyczne koncerty przy fontannie przyciągnęły spore grono słuchaczy.

Cieszymy się, że Powitanie Lata spotkało się ze sporym zainteresowaniem naszych mieszkańców i nie tylko. Szczególne podziękowania kierujemy do: OSP Jabłonka i OSP Orawka, służby medycznej, Kół Gospodyń Wiejskich, orawskich twórców ludowych, Orawskiej Orkiestry Akordeonowej, Orkiestry Dętej OSP w Jabłonce, Orawskiej Szkoły Karate, Stowarzyszenia Gdzie Dwóch Albo Trzech.