
W sobotę, 9 maja 2026 r., odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jabłonce, stanowiący zwieńczenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w jednostkach OSP na terenie naszej gminy.
Zjazd był okazją do podsumowania minionej, pięcioletniej kadencji (2021–2025). W trakcie obrad delegaci gminnych jednostek OSP oraz zaproszeni goście wysłuchali sprawozdań z działalności Zarządu Oddziału Gminnego oraz Komisji Rewizyjnej. Ważnym punktem spotkania były wybory nowych władz. Wyłoniono skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej, a także przedstawicieli i delegatów na Zjazd Powiatowy.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz służb mundurowych, w tym: Poseł na Sejm RP Edward Siarka, Wójt Gminy Stanisław Kasprzak wraz z Zastępcą Moniką Mastelą oraz Sekretarzem Arturem Górką, Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu bryg. Piotr Domalewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Głusiak a zarazem prezes ZOSP RP, komendant Gminny ZOSP RP druh Jan Kuczkowicz wraz z prezesami i naczelnikami naszych macierzystych OSP.
Nowo wybranemu Zarządowi życzymy owocnej pracy na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Gminie Jabłonka oraz pomyślności w realizacji statutowych zadań.