19 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2026” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych z Gminy Jabłonka.
W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas drugich oraz 29 uczniów klas trzecich z poszczególnych szkół podstawowych Gminy Jabłonka.
Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, starannością i ogromnym zaangażowaniem. Do konkursu przygotowywali się bardzo sumiennie, a z ortograficznymi trudnościami radzili sobie znakomicie.
Po sprawdzeniu i ocenie wszystkich prac komisja wyłoniła zwycięzców.
W kategorii klas II:
I miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku
I miejsce - uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zubrzycy Górnej
II miejsce – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej
III miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce
W kategorii klas III:
I miejsce – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce
II miejsce – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce
III miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych wyników, odwagi i udziału w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów w kolejnych latach!
