dziennik.podawczy@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Małopolski Dzień Dziecka - Dzieciaki Dęciaki na nami!

sowinskifoththto0820

W niedziele (31 maja 2026) stadion sportowy w Jabłonce stał się regionalnym centrum dziecięcej radości, muzyki i doskonałej zabawy. Za nami wyjątkowe obchody Małopolskiego Dnia Dziecka, które połączyły tradycję orkiestr dętych z bogatym programem darmowych atrakcji dla najmłodszych.

Świętowanie rozpoczęło się od widowiskowego, barwnego przemarszu orkiestr dętych spod Urzędu Gminy Jabłonka. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Jabłonka Stanisław Kasprzak, witając mieszkańców oraz zaproszonych gości. Głos zabrała również Poseł na Sejm RP Anna Paluch. Tradycyjnym, słodkim akcentem spotkania było rozdanie przez Gospodarza Gminy oraz Panią Poseł koszy pełnych cukierków dla najmłodszych uczestników.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły:

  • Orkiestra Dęta OSP Zubrzyca Górna
  • Orkiestra Dęta OSP Jabłonka
  • Orkiestra OSP Lipnica Mała
  • Orkiestra Dęta Podwilk
  • Mażoretki ARVA
  • Big Band Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej

Niezapomnianym momentem był wspólny występ wszystkich formacji, które połączyły siły w jedną, potężną orkiestrę, wykonując dla dzieci utwór „Baby Shark”. Zwieńczeniem wieczoru był energetyczny koncert finałowy gwiazdy wieczoru – zespołu Megitza.

Dla uczestników przygotowano mnóstwo bezpłatnych rozrywek, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem:

  • Gigantyczne dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz kolorowe warkoczyki.
  • Strefa piłkarska przygotowana we współpracy z klubem LKS Orawa.
  • Druhowie z OSP KSRG Jabłonka zorganizowali mini-zawody z użyciem sikawki, pokaz wozu bojowego oraz niezwykle ważną lekcję pierwszej pomocy.
  • Funkcjonariusze Policji udostępnili radiowóz, rozdawali gadżety, a dla starszych uczestników przygotowali warsztaty profilaktyczne z użyciem alko- i narkogogli.
  • Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego zaprezentowali wyposażenie nowoczesnego ambulansu, ucząc dzieci zasad ratowania ludzkiego życia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za tak liczny udział i wspólnie stworzoną, niezapomnianą atmosferę.

Słowa podziękowania za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem imprezy kierujemy do druhów z OSP KSRG Jabłonka, OSP KSRG Zubrzyca Górna oraz Policji.

Patronat i Finansowanie: Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Łukasza Smółki – Marszałka Województwa Małopolskiego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach zadania „Małopolski Dzień Dziecka”.

Zdjęcia: Łukasz Sowiński/ www.sowinskifoto.pl