3 czerwca, już po raz 17 odbyła się akcja charytatywna „Orawa Dzieciom Afryki”. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim wspieraliśmy dzieci z Domu Dzieci Ulicy w Ugandzie. Tego dnia podczas mszy św. w orawskim kościołach swoimi doświadczeniami, pasją i świadectwem dzielili się wolontariusze misyjni. Natomiast w niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Jabłonce odbył się festyn Orawa Dzieciom Afryki oraz wspólne świętowanie Orawskiego Dnia Dziecka.

W tym roku po raz kolejny ruszyła akcja "Podwórko talentów Nivea" Zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, zostanie wybudowane kolejne 20 Podwórek Talentów NIVEA, łącząc w niepowtarzalny sposób zabawę z nauką. Do konkursu zgłosiła się w tym roku Szkoła Podstawowa w Orawce.
Marek Pniaczek dwukrotnym srebrnym medalistą mistrzostw UE w kategorii do lat 16. Młody Orawianin na turnieju rozegranym w dniach 25 – 27 maja w słowackim Rużomberku, wywalczył drugie miejsce szachach szybkich i błyskawicznych! W pokonanym polu Marek zostawił m.in aktualnego mistrza Słowacji w tej kategorii wiekowej oraz 30 innych zawodników z różnych państw Europy.
"Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy (…)"
26 maja przypada bardzo ważny i wyjątkowy dzień. To Dzień Matki. Z tej okazji Drogie Mamy, przyjmijcie od samorządu gminnego szczere wyrazy uznania i podziękowania za Wasz macierzyński trud i wypełnianą ogromnie ważną rolę w rodzinie i społeczeństwie. Życzymy Wam, abyście zawsze były doceniane a miłość, którą obdarzacie bliskich wracała do Was z podwójną siłą.
