W dniach 7-8 października 2017 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrany został turniej piłki nożnej w kategorii U9 oraz U11. Organizatorami zawodów byli Stowarzyszenie Kochamy Sport oraz Wójt Gminy Jabłonka. Cieszy fakt, że do Jabłonki przyjechały kluby z dalekich Kielc, Bielska-Białej, Krakowa i okolic, Nowego Sącza. Dzięki temu „Nasze Zespoły” (Podhalański Podokręg Piłki Nożnej) miały możliwość skonfrontowania swoich sił z zespołami, które odgrywają dużą rolę na arenie krajowej.
Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jabłonce będą doskonalić swój warsztat pracy za granicą.
Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, informuje mieszkańców gminy Jabłonka oraz gmin ościennych, że w Orawskim Centrum Zdrowia w Jabłonce ul. 3-go Maja 7 od 1 października 2017r. nadal prowadzona będzie opieka nocna i świąteczna, którą sprawuje Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu.
Wójt Gminy Jabłonka informuje, że Gmina Jabłonka jest w trakcie realizacji zadania pn. zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jabłonka, które prowadzone jest w oparciu o art. 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 778 z późn. zm.).


