dziennik.podawczy@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Ostrzeżenie przed burzami i gwałtownym wzrostem stanów wód- czytaj więcej... +++

Dzieci z Ukrainy w Jabłonce

Dzieci z Ukrainy w Jabłonce

Na zaproszenie Wójta Gminy Jabłonka, gościmy w naszej gminie 34 dzieci z Ukrainy. Orawianie mają otwarte serca, udzielają pomocy finansowej i materialnej aby pomagać ludziom w potrzebie. (tym razem ukraińskim dzieciom) Gorące podziękowania całemu Zespołowi Szkół w Jabłonce pod kierownictwem Pani dyr. Bogusławy Pilch i wszystkim nauczycielom i pracownikom którzy charytatywnie pomagają aby umilić pobyt dzieciom.

XXIV Orawskie Lato dobiegło końca

XXIV Orawskie Lato dobiegło końca

Niedziela, 19 lipca 2015 roku przywitała mieszkańców Orawy, delegacje miast partnerskich oraz wypoczywających na tym terenie turystów słonecznie i wysoką temperaturą. Dwa dni obchodów XXIV Orawskiego Lata pełnych ważnych wydarzeń i miłych wrażeń odeszły do przeszłości. W niedzielne popołudnie na plenerowej scenie nadszedł czas podsumowań

Czytaj więcej...

Gmina Jabłonka i miasta partnerskie

Gmina Jabłonka i miasta partnerskie

O godzinie 18.40 przed Urzędem Gminy w Jabłonce burmistrz miasta Brebu Adrian Ungureanu w obecności władz gminy Jabłonka i wszystkich delegacji miast partnerskich odsłonił tabliczkę z napisem swojego miasta i liczbą kilometrów, którą trzeba pokonać z Orawy, by tam dotrzeć.

Czytaj więcej...

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Andrzeja Haniaczyka

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Andrzeja Haniaczyka

Benefis w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce

Nie ma orawskich uroczystości bez Haniaczykowych trombit, więc i w piątkowy wieczór na Benefisie wielkiego pedagoga i regionalisty Andrzeja Haniaczyka, rozpoczynającym XXIV Orawskie Lato, były i zagrały. 

Czytaj więcej...

Obchody XX - lecia klubu LKS Orawa Jabłonka

Obchody XX - lecia klubu LKS Orawa Jabłonka

12 lipca 2015 roku na stadionie sportowym w Jabłonce odbył się turniej piłki nożnej o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”, zorganizowany z okazji 20-lecia klubu LKS Orawa Jabłonka. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: LKS Orawa Jabłonka, Orawa Superstarsi, Oldboys Orawa Jabłonka, MKS Babia Góra Lipnica Wielka.

Czytaj więcej...

XXIV Orawskie Lato - Nasza Małopolska

XXIV Orawskie Lato - Nasza Małopolska

Podczas tegorocznego pobytu na Orawie przedstawiciele miast partnerskich zobaczą ciekawe zakątki Małopolski. Organizatorzy zaplanowali na czwartek i piątek następujące wyprawy: zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, wizytę w Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi, wycieczkę do Zakopanego połączoną z wyjazdem kolejką na Kasprowy Wierch oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc Orawy.

Czytaj więcej...

Gmina Jabłonka w rankingu Rzeczpospolitej

Historyczne osiągnięcie Gminy Jabłonka w Rankingu Najlepsza Gmina Wiejska 2015. Na 1566 gmin wiejskich w Polsce Jabłonka uplasowała się na 11 miejscu

Gmina Jabłonka została Laureatem Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”  2015 w kategorii Najlepsza Gmina Wiejska. Nasza Gmina znalazła się na 11 miejscu w  „Złotej Setce Samorządów w Polsce”, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia, przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

INFORMACJA W SPRAWIE USUWANIA ETERNITU

INFORMACJA W SPRAWIE USUWANIA ETERNITU

Wójt Gminy Jabłonka informuje, że rozpoczęto prace związane z demontażem i usuwaniem  wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Jabłonka przewidzianych na 2015 rok w związku z realizacją projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko -Polskiego Programu Współpracy.

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie drogi na Wicanówce w Jabłonce Bory

Uroczyste otwarcie drogi na Wicaniówce w Jabłonce Bory

W sobotę 11 lipca 2015 r. komitet organizacyjny mieszkańców Wicaniówki-Jabłonka Bory zaprosił mieszkańców oraz samorząd Gminy Jabłonka na uroczyste przekazanie drogi i mostu na osiedlu Wicaniówka. Z tej okazji proboszcz Grzegorz Łomzik odprawił Mszę Św. dziękczynną.

Czytaj więcej...