Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Kolejne sukcesy Niedźwiedzi!

Dwie soboty i niedziela pozwoliły na zdobycie 17 medali "Niedźwiedziom Orawy”

Na Mistrzostwach Polski Południowej w Wodzisławiu Śląskim 26.01.2013r. 8 osobowa grupa zdobyła 8 medali. VII edycja “mistrzostw południa“ gościła zawodników z całej Polski - amatorów jak i zawodowców. W tym elitarnym gronie świetnie zaprezentowali się nasi siłacze:

W kategorii Junior ręka prawa do 75 kg Paweł Paniak zdobył brązowy medal. Kategoria Junior ręka prawa powyżej 75 kg to dominacja naszych niedźwiadków. Złoty medal wywalczył Piotr Harkabuzik, srebrny Piotr Jabłoński. W kategorii Junior Open ręki lewej również nie było pogromców dla naszych dwóch siłaczy. Podobnie jak poprzednio złoty medal wywalczył Piotr Harkabuzik a srebrny Piotr Jabłoński. Swojego reprezentanta mieliśmy również w wadze ciężkiej seniorów. Jakub Janczy bo o nim mowa, po prawie 10 miesięcznej przerwie powrócił do startów w zawodach. Wywalczył dwa brązowe medale na prawą i lewą rękę. A w kat. powyżej 40 roku życia. Marek Madeja zdobył brązowy medal na lewą rękę.

Kolejny weekend - to kolejne sukcesy. Na międzynarodowych zawodach Golem Hands w Czechach, które odbyły się 02.02.2013r. medale zdobywał Jakub Janczy: w kategorii +95 kg ręki lewej - brązowy medal, a w tej samej kategorii wagowej ręki prawej - srebrny medal, po porażce w finale z Natanem Kajdasem - najsilniejszym Polakiem 2012r.

Następnego dnia odbyły się zawody Orawskiej Amatorskiej Ligi “Kasprof “ na Słowacji - z kolejnymi sukcesami: W kategorii do 75 kg ręki lewej Michał Madeja wywalczył srebrny medal, a Kamil Dudziak brązowy. Ta sama kategoria wagowa na prawą rękę również dała nam dwa krążki. Paweł Paniak srebrny i Michał Madeja brązowy. W bardzo licznej kategorii do 95 kg ręki prawej Piotr Harkabuzik zdobył brązowy medal. W najcięższej kategorii dominował nasz niedźwiadek Piotr Jabłoński, który wywalczył złoty medal na lewą rękę i brązowy na rękę prawą.