Wójt Gminy Jabłonka zaprasza wszystkich miłośników ruchu i zdrowej rywalizacji do udziału w „𝐁𝐢𝐞𝐠𝐮 𝐝𝐨 𝐒𝐨𝐬́𝐥𝐢𝐧𝐲”, który odbędzie się w sobotę, 20 czerwca o godzinie 17:00 (spod Urzędu Gminy).
W niedziele (31 maja 2026) stadion sportowy w Jabłonce stał się regionalnym centrum dziecięcej radości, muzyki i doskonałej zabawy. Za nami wyjątkowe obchody Małopolskiego Dnia Dziecka, które połączyły tradycję orkiestr dętych z bogatym programem darmowych atrakcji dla najmłodszych.
Świętowanie rozpoczęło się od widowiskowego, barwnego przemarszu orkiestr dętych spod Urzędu Gminy Jabłonka. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Jabłonka Stanisław Kasprzak, witając mieszkańców oraz zaproszonych gości. Głos zabrała również Poseł na Sejm RP Anna Paluch. Tradycyjnym, słodkim akcentem spotkania było rozdanie przez Gospodarza Gminy oraz Panią Poseł koszy pełnych cukierków dla najmłodszych uczestników.
W piątek, 29 maja 2026 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrane zostały Szkolne Biegi Przełajowe o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. Na starcie pojawili się uczniowie wszystkich 13 szkół podstawowych z terenu Gminy Jabłonka. Wyniki uzyskane przez uczniów poszczególnych szkół były przeliczane na punkty, następnie sumowane. Na ich podstawie ustalono klasyfikacje drużynowe. Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Puchary oraz medale w imieniu Wójta Gminy Jabłonka Stanisława Kasprzaka wręczyła Pani Wicewójt Monika Mastela.
Z okazji Dnia Dziecka Wójt Gminy Jabłonka Stanisław Kasprzak wraz z Zastępcą Wójta oraz Dyrektorem Centrum Usług Wspólnych odwiedzili najmłodszych mieszkańców naszej gminy, przedszkolaków ze wszystkich placówek gminnych i przedszkoli niepublicznych na terenie Gminy Jabłonka, a także podopiecznych Stowarzyszenia „Barka” w Jabłonce.
Podczas spotkań przedstawiciele samorządu złożyli dzieciom najserdeczniejsze życzenia, życząc im wielu powodów do radości, codziennego uśmiechu, rozwijania swoich pasji oraz spełniania marzeń. Wizyta u podopiecznych Stowarzyszenia „Barka” była dodatkowo wyjątkową okazją do przekazania im słów szczególnego wsparcia, niesłabnącej siły, wytrwałości w pokonywaniu codziennych barier, radości z każdego małego sukcesu oraz otoczenia pełnego miłości, empatii i ludzkiej życzliwości.
Na pamiątkę tych odwiedzin każda grupa otrzymała drobne upominki edukacyjne, które będą towarzyszyć dzieciom i podopiecznym w nauce oraz codziennej zabawie.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak wielkim skarbem i radością dla całej naszej społeczności są dzieci oraz jak ważna jest troska o każdego, kto potrzebuje naszej uwagi. Dbajmy o to, aby ich świat był pełen bezpieczeństwa, akceptacji i beztroski nie tylko od święta, ale każdego dnia.
W najbliższą niedzielę, 31 maja, na stadionie sportowym w Jabłonce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie „DZIECIAKI – DĘCIAKI”. W związku z organizacją imprezy oraz planowanym przemarszem uczestników, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
1. Przemarsz Orkiestr Dętych – możliwe utrudnienia na drodze krajowej
O godzinie 14:30 spod budynku Urzędu Gminy w Jabłonce wyruszy uroczysty przemarsz orkiestr dętych, skierowany w stronę stadionu sportowego.
W czasie trwania przemarszu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu na odcinku drogi krajowej przebiegającej przez centrum Jabłonki.
W dniu 26.05.2026 roku odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone przygotowaniu Lokalnego Planu Rozwoju Usług Społecznych dla Gminy Jabłonka.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Jabłonka wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jabłonce we współpracy z ekspertami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Celem spotkania było przedstawienie założeń związanych z tworzeniem lokalnego planu rozwoju usług społecznych oraz omówienie potrzeb i wyzwań stojących przed samorządem w zakresie wsparcia mieszkańców gminy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele szkół, jednostek pomocy społecznej, służby zdrowia, policji, straży pożarnej, organizacji i instytucji działających na rzecz mieszkańców oraz realizatorzy usług społecznych przyczyniających się do wsparcia obywateli naszej Gminy.