sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Orawskie kolędowanie

orawskie koledowanie 2020W niedzielę 12 stycznia 2020 r. do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce przybyły po kolędzie orawskie grupy kolędnicze. Licznie zgromadzoną publiczność przywitało Małe Podhale, z którym kolędował Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Gospodarz gminy złożył mieszkańcom noworoczne życzenia.

Jak co roku podopieczni „Barki” przedstawili piękną i wzruszającą opowieść. Przedstawieniem „Skąd powstał zwyczaj ubierania drzewka na Boże Narodzenie” do głębi poruszyli serca Orawian. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Głodziak.

Z kolędą do Jabłonki przybyli także: Małolipnicanie z Lipnicy Małej, Skalniok z Zubrzycy Górnej, Koliba z Orawki, Małolipnicka Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej oraz grupa regionalna z OCK. Każda z grup swoim występem, dawnymi pastorałkami, kolędami, wzruszającymi jasełkami, życzeniami - tymi jak za dawnych lat i tymi bardziej współczesnymi, pozwoliła nam na nowo odkryć ducha Świąt Bożego Narodzenia, poczuć jedność i prawdziwą radość. Ze sceny płynęły piękne życzenia i obficie sypał się owies, mamy więc nadzieję w 2020 roku w całej gminie Jabłonka będzie się darzyło i mnożyło.

Upływające w rodzinnej atmosferze „Orawskie kolędowanie”, piękną, prawdziwie orawską gwarą poprowadzili Anna Olesińska i Paweł Gwiżdż.

fot. Jan Ciepliński