sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Kolorowa profilaktyka II

kolorowa profilaktyka 2020

W OCK na początku października spotkali się twórcy „Kolorowej profilaktyki II. Kolorowanka”

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju uniemożliwiła organizację spotkania promującego działania profilaktyczne pod szyldem Komisji Antyalkoholowej przy Urzędzie Gminy w Jabłonce z udziałem uczniów z każdej orawskiej szkoły.

W spocie promującym drugą kolorowankę swoje wiersze profilaktyczne przeczytali uczniowie, którzy zostali nagrodzeni w konkursie "Nie daj się monotonii". Pan wójt Antoni Karlak podziękował za realizację tego projektu, a także za to, że w jego wykonanie włączyli się uczniowie i rodzice. Mówił o współpracy, która odbywa się między szkołami, w zakresie profilaktyki. Sekretarz gminy Artur Górka, dyrektor szkoły Barbara Zgama, panie pedagog Natalia Pawlak i Maria Kulawiak zaprezentowali wybrane wiersze profilaktyczne

Kolorowanki są już w szkołach, więc zachęcamy nauczycieli do korzystania z nich. Niech wspólnie z uczniami wypracowują właściwe nawyki. Do końca listopada czekamy na wierszyki opatrzone ilustracjami do kolorowania, rebusami do rozwiązywania. A naszym zadaniem będzie wybrać spośród pomysłów uczniów orawskich szkół ciekawe tematy profilaktyczne, by o nich pisać.

Prace można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze stosownym upoważnieniem, które pozwoli na dokonywanie małych korekt. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

Kolorawa Profilaktyka II (.pdf)