sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Seminarium szkoleniowe z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych oraz uzależnieniom behawioralnym

Seminarium Szkoleniowe 202222 listopada 2022 roku w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyło się seminarium szkoleniowe z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych oraz uzależnieniom behawioralnym.

Prelegentami byli Karolina Załęga Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii, Łukasz Dudek seksuolog i psychoterapeuta, dr Leszek Satora konsultant ds. naukowych Krakowskiego Ośrodka Diagnozy i Psychoterapii, podinsp. Wojciech Chechelski Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Spotkanie rozpoczął wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak witając prelegentów, rodziców oraz dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów z gminy Jabłonka, Lipnica Wielka, Spytkowice i Czarny Dunajec. W spotkaniu wzięli udział również dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadpodstawowych z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce oraz Branżowej Szkoły I stopnia im. św. Jana Pawła II w Jabłonce. Miło nam, że w spotkaniu wzięło udział wielu rodziców naszych uczniów.

Celem seminarium było przede wszystkim przekazanie wiedzy na temat uzależnień, rozpoznawania zagrożeń z jakimi mogą zetknąć się uczniowie naszych szkół oraz jak im przeciwdziałać.
W związku z dużym zainteresowaniem tematyką szeroko rozumianej profilaktyki planujemy kolejne spotkania, na które już dziś serdecznie zapraszamy.