sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

mzp 202315 marca 2023 roku  w budynku Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce  odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Organizatorami eliminacji byli: Wójt Gminy Jabłonka, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Jabłonce, Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Eliminacje odbyły się w trzech grupach, w których łącznie wzięło udział 50 uczestników. 

Uczestnicy turnieju pisali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 25 min. 

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

  1. Kacper Kulawiak - Zubrzyca Górna – 16 pkt. + 2,5 pkt dogrywka
  2. Michał Kowalczyk - Zubrzyca Górna – 16 pkt. + 2 pkt dogrywka
  3. Milena Torba - Zubrzyca Górna – 15 pkt

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V - VIII)

  1. Justyna Walkowiec - Podwilk – 24 pkt.
  2. Łukasz Kidoń - Lipnica Mała – 20 pkt.
  3. Ewa Nowak - Lipnica Mała – 19 pkt.

III grupa wiekowa – (szkoły ponadpodstawowe)

  1. Konrad Pieronek -  Podwilk –  23 pkt.
  2. Karol Mucha -  Podwilk –  21 pkt.
  3. Dawid Kulawiak – Zubrzyca Górna – 18 pkt.

Wójt Gminy Antoni Karlak pogratulował wszystkim uczestnikom turnieju wysokiego poziomu wiedzy, a zwycięzcom eliminacji gminnych życzył powodzenia w kolejnych etapach konkursu. Głos zabierali również wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP dh Jan Kuczkowicz oraz prezes gminny ZOSP RP dh Jan Glusiak. W nagrodę uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w każdej grupie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodzony został również najmłodszy uczestnik turnieju - Tymoteusz Janeczek  z Zubrzycy Dolnej. Zdobywcy I i II miejsca z wszystkich grup uzyskali awans do eliminacji powiatowych OTWP, które odbędą się w 13 kwietnia 2023 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Nowym Targu.

W konkursie brała udział młodzież z następujących jednostek: OSP Jabłonka, OSP Lipnica Mała, OSP Zubrzyca Górna, OSP Zubrzyca Dolna, OSP Podwilk, OSP Orawka. 

Składamy podziękowania za tak liczny udział w turnieju, a osobom przygotowującym młodzież do konkursu gratulujemy imponujących wyników osiągniętych przez podopiecznych.  

Protokoł (.pdf)